...

Klimatyzacja samochodowa Ursus

Klimatyzacja regulacja

Klimatyzacja samochodowa Warszawa

Kontrola klimatyzacji polega jedynie na sprawdzeniu jej działania i ciśnienia. W przypadku poprawnej pracy nie trzeba wymieniać czynnika roboczego. Wystarczy regularnie wymieniać filtr kabinowy i czyścić wnętrze, zwane odgrzybianiem. Serwis natomiast obejmuje wymianę czynnika i innych elementów poza filtrem kabinowym, zaleca się go wykonywać co roku.

Kompleksowy serwis klimatyzacji zawiera wiele czynności, co może być droższe, ale zapewnia pewność co do stanu układu. W nowych lub kilkuletnich pojazdach można ograniczyć się do podstawowych czynności, czyli wymiany czynnika, filtra kabinowego i odgrzybiania. Jednak w starszych lub niedawno zakupionych używanych samochodach zaleca się przeprowadzenie kompleksowego serwisu.

Zakres naszej pracy

Serwis klimatyzacji Warszawa

Nowoczesne systemy klimatyzacji są zaawansowane i złożone, a ich sterowniki wymagają osobnej analizy. Dotyczy to głównie pojazdów wyposażonych w automatyczną klimatyzację, głównie nowszych modeli, zwłaszcza marek luksusowych. Po podłączeniu diagnostycznego urządzenia do gniazda diagnostycznego, technik może odczytać błędy sterownika klimatyzacji, które rejestruje informacje o spadku ciśnienia lub innych nieprawidłowościach. W tym czasie technik powinien także sprawdzić lub zapytać użytkownika pojazdu o ostatni serwis klimatyzacji.

Ile trwa serwis klimatyzacji?

W zależności od zakresu czynności serwisowych serwis może zakończyć się po kilkudziesięciu minutach. Jednak jeśli konieczne będą naprawy związane np. z nieszczelnością układu – proces diagnozy i naprawy może ulec znacznemu przedłużeniu.

Klimatyzacja - jak działa?

Klimatyzacja w pojeździe wykorzystuje zasadę cyrkulacji i chłodzenia powietrza poprzez sprężanie i rozprężanie czynnika chłodniczego, najczęściej gazowego, w zamkniętym obiegu. Proces ten usuwa ciepło z wnętrza pojazdu, a następnie wyrzuca je na zewnątrz, co skutkuje obniżeniem temperatury wewnątrz pojazdu i zwiększeniem komfortu termicznego dla pasażerów.

Dodatkowo, klimatyzacja może regulować wilgotność powietrza oraz filtrować zanieczyszczenia, zapewniając przyjemne warunki podróży.

Dlaczego warto?

Klimatyzacja samochodowa Warszawa - dlaczego u nas?

Stosujemy zaawansowaną technologię trójwymiarowego obrazowania.

Mechaniką samochodową specjalizujemy się z powodzeniem od wielu lat.

Bazujemy jedynie na sprawdzonych rozwiązaniach w trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam aut.

Nieustannie podnośmy swoje kwalifikacje biorąc udział w kursach i szkoleniach.

Serwis klimatyzacji – jak często?

Zalecana częstotliwość serwisu klimatyzacji samochodowej wynosi zazwyczaj raz do roku lub co 20–30 tys. kilometrów, w zależności od warunków eksploatacji pojazdu i zaleceń producenta. Podczas serwisu klimatyzacji wykonywane są następujące czynności:

 • Weryfikacja ciśnienia: Sprawdzenie ciśnienia czynnika chłodzącego w układzie, uzupełnienie w razie potrzeby.
 • Sprawdzenie nieszczelności: Kontrola na obecność nieszczelności w układzie za pomocą specjalnego testu ciśnienia lub barwnego środka do wykrywania wycieków.
 • Czyszczenie i odgrzybianie: Czyszczenie wnętrza układu klimatyzacji, usuwanie bakterii, grzybów i innych zanieczyszczeń, które mogą się gromadzić w układzie. 
 • Wymiana filtra kabinowego: Filtr kabinowy jest wymieniany, aby zapewnić czyste i zdrowe powietrze wewnątrz pojazdu.
 • Kontrola ogólnej wydajności: Ocena ogólnej wydajności i sprawności układu, w tym sprawdzenie działania sprężarki, wentylatorów i regulatorów temperatury.

Regularny serwis klimatyzacji pomaga utrzymać jej sprawność i wydajność, zapewniając komfortową podróż dla kierowcy i pasażerów oraz zapobiegając ewentualnym większym usterkom.

Serwis klimatyzacji

Symptomy usterki klimatyzacji

Do najczęściej występujących symptomów wskazujących na kłopoty z klimatyzacją możemy zaliczyć:

 • Brak chłodzenia: Gdy klimatyzacja przestaje generować chłodne powietrze, może to świadczyć o problemach z czynnikiem chłodzącym, sprężarką, czy też nieszczelnością w układzie.
 • Niepokojące hałasy: Niezwykłe lub głośne dźwięki podczas pracy klimatyzacji mogą wskazywać na uszkodzenie sprężarki lub innych elementów układu.
 • Zapachy: Wyczuwalne zapachy, zwłaszcza pleśni lub zepsutego jajka, mogą sugerować obecność pleśni lub bakterii w układzie, co może wymagać odgrzybiania.
 • Niewłaściwa regulacja temperatury: Klimatyzacja może nie utrzymywać ustalonej temperatury, co może wynikać z nieszczelności, niedoboru czynnika chłodniczego lub uszkodzeń czujników.
 • Mgliste lub wilgotne szyby: Problemy z osuszaniem powietrza przez klimatyzację mogą prowadzić do zaparowanych szyb, co utrudnia widoczność i może wskazywać na usterki.
 • Wycieki płynów: Obecność wycieków płynu chłodzącego, widoczna pod pojazdem, może oznaczać nieszczelność w układzie klimatyzacji.
 • Nierównomierne chłodzenie: Jeśli niektóre obszary pojazdu są chłodniejsze niż inne, może to sugerować problemy z rozprowadzeniem chłodnego powietrza, takie jak uszkodzone nawiewy lub problemy z układem rozprowadzania.
 • Wysokie zużycie paliwa: Uszkodzona klimatyzacja może zwiększyć zużycie paliwa, ponieważ sprężarka musi pracować ciężej, aby utrzymać odpowiednią temperaturę.

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, zaleca się skonsultowanie się z mechanikiem lub specjalistą ds. klimatyzacji samochodowej, aby zdiagnozować i naprawić problem z klimatyzacją w aucie.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.