...

Geometria kół Ursus

Geometria kół Warszawa

Aby zapewnić maksymalny komfort i dokładność geometrii kół oraz ujednolicić odpowiedzialność za jakość serwisu stanowiska wykonującego ten pomiar, warsztat samochodowy – Warszawa Ursus oferuje geometrię kół przeprowadzaną za pomocą nowoczesnego sprzętu pomiarowego, który wykorzystuje zaawansowaną technologię trójwymiarowego obrazowania. Dzięki zaawansowanym urządzeniom do pomiaru geometrii kół 3D, możliwe jest obecnie precyzyjne ustawienie zbieżności kół we wszystkich płaszczyznach.

Zakres naszej pracy

Geometria kół 3D Warszawa

Geometria kół 3D to bardzo precyzyjne badanie, które polega ona na ustawianiu zbieżności kół i osi jezdnych pojazdu w trójwymiarowej technologii. Geometria kół 3D pozwala na wykrycie nawet najmniejszych odchyleń w rozstawie kół. Dzięki temu ustawienie zbieżności jest niezwykle precyzyjne i zapewnia bezpieczeństwo jazdy.

Ile trwa geometria kół?

W zależności od marki i modelu Twojego samochodu, proces ustawiania zbieżności kół trwa zazwyczaj nie dłużej niż godzinę. Nasz zespół jest dobrze przygotowany do wykonania tego zadania z najwyższą precyzją i dbałością o szczegóły.

Geometria kół - co to jest

Ustawianie zbieżności kół oraz osi jezdnych auta stało się znacznie szybsze i prostsze, a pomiar bardziej stabilny i precyzyjny. Klient na ekranie może śledzić pracę mechanika przy ustawianiu zbieżności oraz obserwować aż do 32 parametrów na jednym ekranie, a dodatkowo automatyczne porównanie danych zmierzonych z danymi producenta. System działa w trybie dynamicznym (każda zmiana położenia koła znajduje odzwierciedlenie na ekranie), a baza danych regulacyjnych zawiera oprócz wartości liczbowych informacje o miejscu i sposobie dokonania pomiaru i regulacji w postaci animacji, zdjęć, filmów i rysunków. Geometria kół gwarantuje ciągły pomiar wszystkich kątów poziomych i pionowych, rozstawu osi i kół oraz obwodu kół.

Dlaczego warto?

Zbieżność kół Warszawa - dlaczego u nas?

Stosujemy zaawansowaną technologię trójwymiarowego obrazowania.

Mechaniką samochodową specjalizujemy się z powodzeniem od wielu lat.

Bazujemy jedynie na sprawdzonych rozwiązaniach w trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam aut.

Nieustannie podnośmy swoje kwalifikacje biorąc udział w kursach i szkoleniach.

Zbieżność kół Warszawa – kiedy ustawić?

Zaleca się sprawdzenie geometrii kół za każdym razem, gdy ingeruje się w układ kierowniczy, zawieszenie lub układ zawieszenia samochodu. Ponadto ważne jest, aby zlecić ustawienie geometrii kół, jeśli występują jakiekolwiek niepokojące oznaki wskazujące na nieprawidłowe zachowanie pojazdu podczas jazdy. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się również sprawdzenie zbieżności po kolizji lub wypadku samochodowym, a także po znaczącym uderzeniu w przeszkodę, taką jak najechanie na krawężnik lub uderzenie w twarde elementy na drodze.

Sprawdzanie geometrii kół – jak często?

Zaleca się sprawdzanie geometrii samochodu raz w roku, najlepiej po sezonie zimowym, kiedy pojazd jest bardziej podatny na uszkodzenia. Ponadto kontrola serwisowa powinna być przeprowadzana po każdej wymianie kół lub opon, niezależnie od tego, czy jest to zmiana sezonowa, czy ogólna wymiana. Prawidłowe ciśnienie w oponach ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza podczas montażu nowego zestawu. Jeśli zawieszenie lub układ kierowniczy są uszkodzone, może to wpłynąć na wartości geometrii kół, dlatego ważne jest, aby mechanik sprawdził ustawienia geometrii. Zaleca się również sprawdzenie parametrów po kolizji lub przejechaniu przez dużą dziurę. Wielu kierowców ma tendencję do pomijania znaczenia sprawdzania geometrii kół swojego samochodu, głównie z powodu braku zrozumienia potencjalnych konsekwencji posiadania nieprawidłowo ustawionych opon. Dlatego tak ważne j est, aby szukać pomocy u wykwalifikowanych mechaników, takich jak my.

Symptomy braku zbieżności kół

Do najczęściej występujących symptomów wskazujących na odchylenia w zbieżności kół  możemy zaliczyć:

  • Nierównomierne zużycie opon widoczne gołym okiem.
  • Piskliwe odgłosy dochodzące z kół podczas skręcania.
  • Ściąganie samochodu w jedną stronę podczas jazdy.
  • Zmniejszona reakcja na ruchy kierownicą.
  • Zmniejszona stabilność podczas pokonywania zakrętów i hamowania.
  • Gdy kierownica wydaje się przekrzywiona podczas jazdy na wprost i wymaga wyprostowania podczas skręcania.

Cennik

Geometria kół Cena

Ile kosztuje geometria kół? – to jedno z najczęściej zadawanych pytań w naszym warsztacie. W poniższym cenniku prezentujemy przykładowe ceny naszych poszczególnych usług, w tym również kosz geometrii kół.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.